Drabina dekoracyjna – na dobre zagościła na salonach


Share Button

Kiedyś kojarzona tylko z remontami, dziś podbija nasze serca w aranżacjach wnętrz – jest to drabina dekoracyjna. Dzięki swej bardzo prostej i surowej formie, staje się oryginalną ozdobą do każdego pomieszczenia.


Drabina dekoracyjna 8
Teraz żyjemy w naprawdę pięknych czasach, praktycznie wszystko czego chcemy mamy dostępne na wyciągnięcie ręki. Sklepy meblowe pękają w szwach od różnorodnych mebli, projektanci prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. To wszystko sprawia, że mamy przesyt form i staramy się sami wprowadzić w nasze życie więcej prostoty. Dlatego właśnie te najprostsze rozwiązania, są dla nas najbardziej zaskakujące. Zapisują się w naszych głowach i stają się nam najbardziej bliskie.

Drabina dekoracyjna 7
Sami stajemy się projektantami. Tworzymy meble z najprostszych artykułów takich jak palety, skrzynki po owocach, skrzynie po amunicji, pieńki drewna.

stylowi_pl_diy-zrob-to-sam_baba-ma-dom---z-drabina-na-salony-i-nie-tylko_36282510

To wszystko sprawia, że każde wnętrze, które nie jest w całości wyciągnięte z gazetki sklepu meblowego staje się ikoną designu. Jedną z takich prostych form, która nie została wymyślona przez drogiego projektanta, a przez zwykłego człowieka, jest właśnie drabina dekoracyjna. Początkowo kojarzyliśmy ją tylko z remontami i małżeństwami na dorobku. Wykorzystywana do aranżacji wnętrza, często zostawała wyśmiewana. Dziś na szczęście, udało się stworzyć dla niej nowy look i w tej formie jestem pewna, że zostanie z nami na długo.

46+NY+Times
Obecnie na rynku możemy znaleźć drabinę przystosowaną do każdego pomieszczenia. Jedne posiadają półki, inne są zawieszane pod sufitem, a te najwymyślniejsze posiadają uchwyty na butelki.


Drabina dekoracyjna 4
Jestem pewna, że taka drabina dekoracyjna i u was w domu znajdzie wspaniałe zastosowanie. Jedną z jej największych zalet jest mobilność. W jednym momencie może służyć jako wieszak na ręczniki w łazience, a już po chwili stanie się stojakiem na gazety w salonie.


Drabina dekoracyjna 3
Tworząc tego bloga staram się nakłonić was do samodzielnego tworzenia różnych przedmiotów i mebli. Także w nawiązaniu do dzisiejszego tematu (drabina dekoracyjna), nie omieszkam z tego zrezygnować. Większość dostępnych na rynku egzemplarzy, także została zrobiona w duchu hand made. Wystarczy zamówić kilka deseczek w tartaku i skręcić je razem. To naprawdę nic trudnego. Załączam wam kilka linków instruktażowych:  http://www.homebook.pl/artykuly/1198/diy-jak-zrobic-drabine
https://www.youtube.com/watch?v=1_rcnKhdetg

Drabina dekoracyjna 2
Jeśli wciąż jednak zastanawiacie się nad kupnem takiej drabinki, to pod spodem znajdziecie kilka ciekawych linków do naprawdę zmyślnych drabinek:

http://www.miahome.pl/kategoria/drabiny-dekoracyjne

http://www.mebelio.pl/drabina-dekoracyjna-soul-ii-p-16633?utm_source=gmc&utm_medium=cpc&utm_campaign=bentofeed&gclid=Cj0KEQjwte27BRCM6vjIidHvnKQBEiQAC4MzrU4-AdIJR-nnjccJCYlLH8r3U5EG5m5btnQmjSMft9UaAg4N8P8HAQ#fo_c=1239&fo_k=641a054a3be153e6a647696a21eaca39&fo_s=gplapl

http://www.pakamera.pl/drabina-dekoracyjna-0-t44695.htm
http://www.decobazaar.com/tagi.php?tag=drabina%20dekoracyjna

Kto by pomyślał, że drabiny mogą wyglądać tak design`ersko.

drabina dekoracyjna 1

 

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *