Przepis na rustykalną łazienkę


Share Button

Klasyczna, piękna, inspirowana sztuką, a przede wszystkim praktyczna – taki właśnie może być przepis na rustykalną łazienkę, jeśli podążysz za naszymi radami!

Łazienka to jedno z tych pomieszczeń, które ciężko nam urządzić. Niby gdzieś w głowie błyszczy nam jakaś koncepcja, ale zazwyczaj jest ona nie kompletna. Tak naprawdę wystarczy jeden drobiazg, mały detal, by całkowicie odmienić problematyczne wnętrze. Dziś postaram się pomóc, zrealizować wasze mieszkaniowe marzenia. Łazienka w stylu rustykalnym, wbrew pozorom jest najłatwiejsza do urządzenia, a jej koszt można zredukować do minimum. W przeciwieństwie do nowoczesnych wnętrz, tutaj po odpowiednim zaimpregnowaniu, możemy wstawić wszystko co kojarzy nam się z wiejskim stylem. Nie musimy wydawać olbrzymich pieniędzy na nowe meble w designerskim stylu. W starych meblach drzemie ogromny potencjał, wystarczy jeśli w odpowiedni sposób go wydobędziemy. W łazience rustykalnej, prowansalskiej a także – shabby chic – doskonale odnajdą się meble, które nigdy nie były przeznaczone do łazienek. Na przykład zamiast wydawać ogromne pieniądze, na specjalnie przystosowaną szafkę pod umywalkę, może zaszaleć z wyobraźnią i wykorzystać w tym celu starą komodę lub jakąś niewielką szafkę.

1-lazienka_rustykalni

2-lazienka_rustykalni

3-lazienka_rustykalni

rustic bathroom vanities

W łazienkach zazwyczaj mamy ogromny problem z uporządkowaniem wszelkich drobiazgów, środków czystości i ręczników. W większym pomieszczeniu, możemy w tym celu wykorzystać starą szafę, natomiast w mniejszym, pięknie będą wyglądały wiklinowe kosze lub materiałowe pojemniki. Ręczniki tak zwanego „pierwszego kontaktu” od teraz, zamiast na zwyczajnym wieszaku mogą wisieć na niewielkiej drabince tuż obok zlewu.

5-lazienka_rustykalni

Drewniane meble mogą być specjalnie postarzane w białym, szarym lub naturalnie brązowym kolorze. Uchwyty przy takich szafkach powinny być ozdobne. Teraz w sklepach mamy ogromny wybór, na pewno znajdziecie coś dla siebie. Musicie zwracać szczególną uwagę na detale, bo one w tym stylu grają główną rolę. Mam dla was także przykład świetnego oświetlenia. Nigdy nie było ono zaprojektowane specjalnie do łazienki, ale musicie przyznać, że prezentuje się doskonale i jest bardzo funkcjonalne.

6-lazienka_rustykalni

7-lazienka_rustykalni

Takich pomysłów, które można wykorzystać w stylu rustykalnym jest dużo więcej, a wasze możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia. Internet jest nie tylko doskonałym źródłem pomysłów ale i rozwiązań.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *