Najwspanialszy – Rustykalny salon


Share Button

Rustykalny salon, doskonale sprawdzi się jako miejsce do przyjmowania gości i wypoczynku. Dlatego dziś postaramy się, zainspirować was do urządzenia głównego pokoju w domu, właśnie w tym stylu.

Rustykalny salon 10

We wnętrzu rustykalnym nie brakuje naturalnych materiałów. Drewniane podłogi i belki sufitowe są tutaj nie odłącznym elementem. Nawet jeśli nie mamy drewnianego stropu, możemy go zastosować jako element dekoracyjny.

Rustykalny salon 5
Rustykalny salon 9Rustykalny salon nie koniecznie musi przypominać wnętrze wiejskiej chaty, dzięki eleganckiemu wzornictwu możemy nadać mu bardziej wykwintny charakter. A za pomocą kilku nowoczesnych mebli, salon stanie się awangardowy. Wszystko zależy od doboru dodatków i mebli.

Rustykalny salon 6
Tutaj liczy się prostota i naturalność. Na ścianach dominuje naturalna paleta barw. W zależności od tego do jakiego efektu dążymy, ściany możemy pomalować na biało dzięki czemu salon będzie bardziej przejrzysty, jasny lekki i przestronny. Natomiast w beżowym lub szarym kolorze, stanie się zdecydowanie przytulniejszy. Najważniejsze, że żadna z tych barw nie zdominuje i nie przytłoczy pomieszczenia. Niżej zamieszczam wam paletę kolorów, idealnie pasującą do naszego stylu, są to też najmodniejsze kolory na 2016 rok.
Rustykalny salon 3Salony to pomieszczenia epatujące ciepłem domowego ogniska, więc nie może nam zabraknąć kominka. Najlepiej spisze się tutaj kominek z ciężkich materiałów, takich jak cegła, kamień i drewno. Dobrze jeśli cegły będą stylizowane na stare, z imitacją pęknięć i rys. Ramę kominka, można urozmaicić drewnianą obwódką (dąb, klon lub gatunki egzotyczne iroko, tek i wenge). Dookoła często umieszcza półki, na których znajdują się rodzinne pamiątki i schowki na drewno. Jeśli jednak masz ograniczoną ilość miejsca, a nie chcesz rezygnować z widoku płomienia zimowymi popołudniami lub wieczorową porą, świetnym rozwiązaniem będzie żeliwny piecyk. Nie bez powodu z powrotem wracają do łask. Tak zwane „kozy”, są jednocześnie praktyczne i niebywale dekoracyjne. Żeliwo jest na tyle plastycznym materiałem, że pozwala na uzyskiwanie bardzo dekoracyjnych form. Mimo, że potrzebują trochę czasu do nagrzania, to czas trzymania ciepła jest bardzo długi.

Rustykalny salon 2
Rustykalny salon 1 Rustykalny salon powinien być wyposażony w wygodną kanapę i fotele, najlepiej z różnej wielkości poduszkami, tak aby zachęcały do odpoczynku przed kominkiem. Zamiast tradycyjnego stolika możemy wykorzystać skrzynię, bardzo często do tego celu używane są stare skrzynie po amunicji.

Rustykalny salon 8 Można dostać je w niskiej cenie i przerobić w dowolny sposób. Poszczególne elementy mogą wyglądać na niewykończone. W koncie możemy postawić stary kredens, wypełniony książkami lub zastawą. Rustykalny salon, to przede wszystkim skarbnica wspaniałych dodatków takich jak kosze wiklinowe, ceramiczne naczynia, len, lampy naftowe, przepiękne grube zasłony, tkane chodniki. Styl rustykalny bazuje na naturalnych materiałach, tak abyśmy mogli poczuć artystyczny klimat i połączyć się z naturą.

Rustykalny salon 7

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *