Skrzynia – z cyklu METAMORFOZY starych mebli! 1


Share Button


Skrzynia 1
Skrzynia, którą widzicie na zdjęciu przeszła naprawdę długą drogę, zanim zaczęła wyglądać tak jak wygląda. Czas, który jej poświęciłam jest naprawdę ogromny. Ale jest to też jedna z tych nielicznych rzeczy, na którą od początku miałam pomysł. To była miłość od pierwszego wejrzenia. A wierzcie mi – naprawdę nie łatwo zakochać się w tak zniszczonej rzeczy.

Skrzynia 2
Mam taki dziwny sposób wybierania nowych przedmiotów do przerobienia. Zazwyczaj najbardziej do zakupu motywuje mnie fakt, że ten czy inny mebel może już nie mieć szansy na nowy dom. A jedyna przyszłość jaka go czeka, to śmietnik lub piec. Tak właśnie było i w tym przypadku. Gdy przywiozłam skrzynię do domu, mama mojego narzeczonego, była bardzo zaniepokojona. Widziałam to w jej oczach:) Zresztą nie ona jedna. Wszyscy mówili, że nie dali by za nią złamanego grosza, mało tego – nie wzięli by jej nawet za darmo.

Skrzynia 3
A przecież każdy mebel, przedmiot czy zabawka zostały stworzone po to by cieszyć i zachwycać, bez względu na wiek. Żyjemy w dziwnych czasach, ludzie uważają, że najłatwiej jest wyrzucić zniszczony przedmiot. Mało kto zastanawia się nad innym przeznaczeniem. Gdy zapytałam sprzedawcę o cenę tej skrzyni, początkowo nawet nie wiedział o którą mi chodzi, a następnie zrobił naprawdę wielkie oczy! Ostatecznie skrzynię dostałam za symboliczną kwotę, tak aby dobrze służyła.

Skrzynia 4
Jej renowację standardowo zaczęłam od mycia i już wtedy okazało się, że pod ogromną warstwą kurzu znajduje się kompletnie nieuszkodzone obicie. Jednak kwiecisty wzór, nie bardzo przypadł mi do gustu. Postanowiłam przemalować ją na biało. Pomogła mi w tym biała akrylowa farba, której musiałam nanieść bardzo dużo warstw. Dzięki temu wzór nie przebija, a kolor jest śnieżno biały.

Skrzynia 5
Z góry założyłam sobie, że wieko obije kontrastującym materiałem, a wnętrze wyposażę w wyjmowaną wyściółkę. Aby dobrze się trzymała przykleiłam rzepy i dodałam wygodną szarą rączkę.


Skrzynia 6
Skrzynia 7
Długo zastanawiałam się nad nadrukiem, jednak ten nadaje skrzyni ogromną klasę i sprawia, że każda kobieta chciałaby ją mieć. 🙂

Skrzynia 8
Jeśli chodzi o zastosowanie, to jest ono naprawdę wszelakie. Może służyć jako pufa w przedpokoju, siedzisko w sypialni, schowek na drobiazgi, ale przede wszystkim jest ona pięknym elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Ma stonowane barwy i jest bardzo solidnie wykonana. Pod szarą wyściółką znajdują się dwie wygodne rączki, które umożliwiają łatwe przenoszenie skrzyni.

Skrzynia 9
Skrzynia przedstawiona w tym poście jest na sprzedaż, Jeśli jesteś zainteresowana / zainteresowany napisz do nas. Podaje też link do strony z aukcją skrzyni TUTAJ Spraw sobie i swojemu mieszkaniu prezent. Zapraszam.

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Skrzynia – z cyklu METAMORFOZY starych mebli!